Skyforger atgriežas festivālā Saldus Saule!

Pēc 10 gadu pārtraukuma SKYFORGER atgriežas Kurzemes festivālā SALDUS SAULE!

Tiekamies 26. jūlija vakarā Kalnsētas parkā!

“Saldus saule” ir senākais joprojām notiekošais rokfestivāls Latvijā. Pirmais rokfestivāls “Saldus saule” notika 1987. gadā, bet ideja par tā rīkošanu saldeniekiem radās vēl gadu agrāk. 1985. gada 3. oktobrī traģiski bojā gāja mūziķis, bijušais saldenieks Ēriks Ķiģelis — Latvijas smagā roka aizsācējs, izcilākais sava laika ģitārists, grupas “Līvi” dibinātājs un idejiskais līderis, komponists, kas rakstīja gan rokbalādes, gan bērnu dziesmas. Vienvārdsakot — talantīgs cilvēks, ar ko saldenieki lepojās. Tā laika divdesmitgadniekiem Saldū ļoti gribējās saglabāt atmiņas par Ēriku Ķiģeli tieši viņa dzimtajā pilsētā.

Ik gadu festivāls pulcē apmeklētāju tūkstošus, piedāvājot klausītājiem lieliskāko Latvijas mūziķu uzstāšanos un neaizmirstamu atmosfēru.

Informācija:

http://www.saldussaule.lv
http://www.facebook.com/saldussaule

SKYFORGER uzstāsies festivālā “70000TONS OF METAL 2024”

2024. gads sākas ar lieliskām ziņām – SKYFORGER uzstāsies ar diviem koncertiem 70000TONS OF METAL, uz pasaulē lielākā smagā metāla kruīza kuģa! ⛵️

60 grupas, 120 šovi, 3000 smagā metāla cienītāju. Tiekamies uz klāja un aizvadīsim kopā neaizmirstamu nedēļu Karību salās no 2024. gada 29. janvāra līdz 2. februārim 🏖

Brauciens: Maiami, Florida – Puerto Plata, Dominikānas Republika – Maiami, Florida

Biļetes un informācija par kruīzu: https://70000tons.com/

#70000Tons #MetalCruise #70000TonsOfMetal

Lāčplēša dienas pasākums “Rīgas sardzē”

Lāčplēša dienā, 11. novembrī satiksimies Bāriņu ielā, atceroties un godinot brīvības cīnītājus, pasākumā – “Rīgas sardzē.”

Uzvaras parka nosaukumam 100. Uzvaras parks savu nosaukumu ieguva 1923. gadā – par godu uzvarai pār Bermonta karaspēku, atbrīvojot Rīgu.

Pasākuma programmā:

  • Iespaidīgas video projekcijas, gaismas efekti, dažādas aktivitātes un muzikāla programma, kas jāredz!
  • Pasākumā iespējama filmēšana un fotografēšana.

Vairāk par valsts svētku pasākumu norisi: https://svetki.riga.lv

Sākums no pl. 17:00, ieeja bez maksas.

RAXTU RAXTI – pl. 18.00
FIŅĶIS – pl. 19.00
SKYFORGER – pl. 20.00

Piesakies un uzaicini arī draugus: https://www.facebook.com/events/719341169622486

KILKIM ŽAIBU 2023 – FESTIVĀLA PROGRAMMA

Nākamnedēļ notiks ikgadējais Kilkim Žaibu festival, kur mēs veltīsim speciālu priekšnesumu mūsu otrajam albumam “Latviešu strēlnieki”!

SKYFORGER gatavo unikālu priekšnesumu Baltijas kultūras un ekstrēmās mūzikas festivālā KILKIM ŽAIBU XXIII. Šis gaidāmais koncerts iezīmēs pirmo reizi kopš 2000. gada, kad veltīsim visu priekšnesumu mūsu otrajam albumam “Latviešu strēlnieki”.

Festivāls KILKIM ŽAIBU norisināsies no 29. jūnija līdz 1. jūlijam prezidenta Antana Smetonas vēsturiskās muižas zemēs Ukmerģes rajonā, Lietuvā. Būs iespēja izbaudīt arī tādas grupas kā “Sodom”, “Electric Wizard”, “Septicflesh”, “Asphyx”, “Midnight” un daudzas citas.

Biļetes Latvijā varat iegādāties: https://ticketshop.lv/lv/events/5008

Biļetes Lietuvā: https://kilkimzaibu.com/en/tickets

Informācija: https://kilkimzaibu.com/en/artists/skyforger

Grafiks: https://kilkimzaibu.com/en/news/kilkim-zaibu-xxiii-festival-running-order

Tiekamies 30. jūnijā Ukmerģē, Lietuvā!

“Latviešu strēlnieki” koncerts Kilkim Žaibu festivālā!

 

Draugi, esam sagatavojuši Jums labu pārsteigumu! SKYFORGER gatavo unikālu priekšnesumu Baltijas kultūras un ekstrēmās mūzikas festivālā KILKIM ŽAIBU XXIII. Šis gaidāmais koncerts iezīmēs pirmo reizi kopš 2000. gada, kad veltīsim visu priekšnesumu mūsu otrajam albumam “Latviešu strēlnieki”.

Festivāls KILKIM ŽAIBU norisināsies no 29. jūnija līdz 1. jūlijam prezidenta Antana Smetonas vēsturiskās muižas zemēs Ukmerģes rajonā, Lietuvā. Būs iespēja izbaudīt arī tādas grupas kā “Sodom”, “Electric Wizard”, “Septicflesh”, “Asphyx”, “Midnight” un daudzas citas.

Biļetes Latvijā varat iegādāties: https://ticketshop.lv/lv/events/5008

Biļetes un informācija: https://kilkimzaibu.com/

Facebook pasākums: https://www.facebook.com/events/638839051320537

 

Skyforger un Skandinieki publicē videoklipu dziesmai “Lec, eglīte”

 

Lec, eglīte ir sena suitu kāzu godu dziesma, kuras saknes dažādās variācijās ir fiksētas dainās un mutvārdu folklorā jau pirms daudziem gadsimtiem. To dziedāja mārtošanas – mičošanas rītā, kāzu godos, meitai izejot pie vīra. Eglīte ir arī sens latviešu kāzu tautas mūzikas instruments, kas darināts no, ar metāliem un lentītēm pušķotas, eglītes galotnes. Arī trideksnis vai trejdeksnis ir šo godu metāla instrumenta versija. Latviskajā pasaules izpratnē egle ir mūžīgās dzīvības elements, kā arī starp pasauļu, šīssaules un viņsaules, robežkoks. Kāzās meita mirst kā meita un pārdzimst kā sieva. Tāpat arī mirst puisis un pārdzimst kā vīrs. Eglei bija noteikta vieta kāzu norisē – eglīte tika sprausta pie brūtes (līgavas) klēts durvīm, vai arī galda galā, kur sēdēja brūte. Vēlāk, dziedot apdziedāšanās dziesmas, vedējas rokā tā lietota uzmanības piesaistīšanai un ritma akcentēšanai. Jauna dzīves cēliena sākumā, ik skauģis sadursies uz egles skujām, un sliktais neienāks šai pasaulē.

Skandinieki

Stāsta Kristīne Neikena, klipa režisore: „Ar grupu Skyforger esam pazīstami jau sen, un ar prieku piekritām veidot videoklipu jaunajai dziesmai „Lec eglīte”.

Viens no klipa vēstījuma vadmotīviem bija parādīt stiprus vīrus un raženas sievas darbībā latviešiem raksturīgā, autentiskā vidē, kam vajadzētu kalpot par atgādinājumu katram, ka tikai ar stingru mugurkaulu un spēju uzņemties atbildību mēs varam nosargāt latviešu tautas vērtības, tradīcijas un zemi. Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ir lieliska vieta, caur kuru šo vēstījumu nodot. Filmēšanas process norisinājās trīs dienas un vienu nakti. Esam pateicīgi visiem, kas piedalījās projekta tapšanā.”

Dziesmas ierakstā piedalījās Pēteris Kvetkovskis – ritma ģitāra, Edgars Grabovskis – basģitāra, balss, Alvis Bernāns – solo ģitāra, Jānis Osis – bungas, Edgars Zilberts – kokles, savukārt dūdas un stabules ir iespēlējis franču folk instrumentālists Džefrijs Dell’Aria, kurš savu iespēju robežās reizēm arī uzstājas kopā ar Skyforger. Vokālās partijas iedziedāja folkloras draugu kopa Skandinieki.

Ierakstu un apstrādi studijā veica Gints Lundbergs un Andris Začs.

Skyforger

Dziesmas pirmatskaņojumu Latvijā Skyforger un Skandinieku kopējā izpildījumā varēs skatīt un dzirdēt šo sestdien, 10. septembrī atjaunotajā Mežaparka Lielajā estrādē, kur Skyforger klausītājus aicina uz savu vienīgo 2022. gada sezonas lielkoncertu Rīgā. Tas būs vēsturiski pirmais smagā metāla pasākums, kas dārdēs jaunajās tribīnēs. Mūziķi šajā divu stundu lielkoncertā sola iepriecināt klausītājus ar negaidītiem muzikāliem pārsteigumiem un interesantiem sastāva papildinājumiem. Gaidāma arī vērienīga skaņas un gaismu saspēle, kas aizmirdzēs pāri Mežaparka robežām.

Galveno atbalstu šajos Debesu kalēja Pērkona svētkos sniegs folkloras un seno cīņu kopa Vilkači un folkloras kopa Delve.

Ieeja no pl. 17.00, Delve pl. 18.00, Vilkači pl. 19.30, Skyforger 21.00.

Koncerta organizators ir Ziemeļrīgas kultūras apvienība, biļetes var iegādāties Biļešu Paradīzē.

https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/117691

Informācija:

https://linktr.ee/skyforger
https://www.facebook.com/skandinieki

Skyforger un Skandiniekiem – jauna kopdziesma ‘Lec, eglīte’

Folkmetāla grupa Skyforger, sadarbībā ar folkloras draugu kopu Skandinieki publicē kopīgu dziesmu Lec, eglīte.

Stāsta Pēteris Kvetkovskis, Skyforger vokālists: „Julgī Stalte vienudien uzaicināja mūs piedalīties Skandinieku projektā, kur mēs kopā izpildītu kādu dziesmu no viņu ilggadējā repertuāra. Tad šeit būs mūsu smagā versija dziesmai „Lec eglīte”. Tikmēr paralēli turpinām strādāt pie jaunā albuma tapšanas, kas ieiet jau noslēguma fāzē. Sastāva izmaiņas un ikdienas darbi ir drusku iekavējuši darbību, bet ceram dabūt visu gatavu jau nākamgad!”

Lec, eglīte ir sena latviešu tautas kāzu godu dziesma, kuras saknes dažādās variācijās ir fiksētas dainās un mutvārdu folklorā jau pirms daudziem gadsimtiem. To dziedāja mārtošanas – mičošanas rītā, kāzu godos, meitai izejot pie vīra. Eglīte ir arī sens latviešu kāzu tautas mūzikas instruments, kas darināts no, ar metāliem un lentītēm pušķotas, eglītes galotnes. Arī trideksnis vai trejdeksnis ir šo godu metāla instrumenta versija. Latviskajā pasaules izpratnē egle ir mūžīgās dzīvības elements, kā arī starp pasauļu, šīssaules un viņsaules, robežkoks. Kāzās meita mirst kā meita un pārdzimst kā sieva. Tāpat arī mirst puisis un pārdzimst kā vīrs. Eglei bija noteikta vieta kāzu norisē – eglīte tika sprausta pie brūtes (līgavas) klēts durvīm, vai arī galda galā, kur sēdēja brūte. Vēlāk, dziedot apdziedāšanās dziesmas, vedējas rokā tā lietota uzmanības piesaistīšanai un ritma akcentēšanai. Jauna dzīves cēliena sākumā, ik skauģis sadursies uz egles skujām, un sliktais neienāks šai pasaulē.

Lai top rītdiena! Kāzas. Cerība. Spēja iziet savu iniciāciju un tapt no puiša par vīru un no meitas par sievu – savai ģimenei, tautai, zemei, esmei. Uzņemties atbildību, un to godam nest,” saka Julgī Stalte, Skandinieku mākslinieciskā vadītāja. „Vissvarīgakais ir noturēt mugurkaulu un radīt auglīgu rītdienu. Rītdienu, kurā kāzas un krustabas ir galvenie godi, un paaudžu padoms ir galvenais likums. Mūsu zemei vajag vīrus, kas no puišiem par vīriem tapuši un zina savu tiesu. Mūsu zemei vajag sievas, kas no meitām par sievām tapušas un zina savu spēku. Tā mēs apvienojām senču padomu, mūsu laiku, instrumentu skanējumu un savas balsis. Tā mēs kopā dziedam Lec, eglīte!”

Dziesmas ierakstā piedalījās Pēteris Kvetkovskis – ritma ģitāra, Edgars Grabovskis – basģitāra, balss, Alvis Bernāns – solo ģitāra, Jānis Osis – bungas, Edgars Zilberts – kokles, savukārt dūdas un stabules ir iespēlējis franču folk instrumentālists Džefrijs Dell’Aria, kurš savu iespēju robežās reizēm arī uzstājas kopā ar Skyforger. Vokālās partijas iedziedāja folkloras draugu kopa Skandinieki. Ierakstu un apstrādi studijā veica Gints Lundbergs.

Grupa Skyforger jau nākamajā nedēļas nogalē, 6. augustā pirmo reizi sniegs koncertu leģendārajā Vācijas festivālā Wacken Open Air, kurš šogad svin savu pastāvēšanas 31. gadskārtu. Tas atrodas Šlēsvigas-Holšteinas federālajā zemē Vācijas ziemeļos, un katru gadu to apmeklē ap 90 000 smagās mūzikas entuziastu no visas pasaules.

Savukārt Latvijā Skyforger savus klausītājus aicina sestdien, 10. septembrī uz savu vienīgo 2022. gada sezonas lielkoncertu Rīgā un Latvijā. Tas notiks atjaunotajā Mežaparka Lielajā estrādē ar nosaukumu Rudens ceļš, un tas būs vēsturiski pirmais smagā metāla pasākums, kas dārdēs jaunajās tribīnēs! Mūziķi šajā divu stundu lielkoncertā sola iepriecināt klausītājus ar negaidītiem muzikāliem pārsteigumiem un interesantiem sastāva papildinājumiem. Gaidāma arī vērienīga skaņas un gaismu saspēle, kas aizmirdzēs pāri Mežaparka robežām.

Galveno atbalstu šajos Debesu kalēja Pērkona svētkos sniegs folkloras un seno cīņu kopa Vilkači un folkloras kopa Delve. Ieeja no pulksten 17.00, Skyforger – pulksten 21.00.

Koncerta organizators ir Ziemeļrīgas kultūras apvienība, biļetes var iegādāties Biļešu Paradīzē.

Saite uz https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/117691

Lielkoncerts Mežaparka Lielajā estrādē 10. septembrī!

10. septembrī, ar pagan / folk metāla grupas SKYFORGER lielkoncertu noslēgsim CEĻABIEDRU 2022. gada sezonu. Koncerts RUDENS CEĻŠ norisināsies atjaunotās Mežaparka Lielās estrādes pakājē un tas būs vēsturiski pirmais smagā metāla pasākums, kas dārdēs jaunajās tribīnēs. Galveno atbalstu šajos “Debesu kalēja” Pērkona svētkos sniegs folkloras un seno cīņu kopa VILKAČI, folkloras kopa DELVE un citi SKYFORGER draugi, kam viņu ceļš ir tuvs.

Mūziķi šajā divu stundu lielkoncertā sola iepriecināt klausītājus ar negaidītiem muzikāliem pārsteigumiem un interesantiem sastāva papildinājumiem. Gaidāma arī vērienīga skaņas un gaismu saspēle, kas aizmirdzēs pāri Mežaparka robežām.

RUDENS CEĻŠ Mežaparka Lielajā estrādē būs vienīgā SKYFORGER uzstāšanās šovasar Rīgā un Latvijā!

Tiekamies Mežaparka Lielajā estrādē 10. septembrī, ieeja no pl.17.00!

Skyforger – 21.00.

Biļetes var iegādāties šeit

Aktuālākā informācija par pasākumu Facebook