Biedri

Balss, ģitāra, tautas instrumenti, karavīru balsis

Dzimšanas datums: 24. jūnijs 1973; grupā no 1995 līdz šodienai

Instrumenti: Vokāls, ģitāra (patreiz Ibanez Prestige), kokle, stabule

Iecienītākie mūziķi: Ģitāristi: Glenn Tipton / K.K. Downing (Judas Priest), Tony Iommy (Black Sabbath), Paul Quinn (Saxon), Jeff Waters (Annihilator), Brian May (Queen) un gan jau vēl kāds. Vispār gitārspēlē es dodu priekšroku izjūtām, kompozīcijai un idejai nekā vienkārši supertehnikai. Dziedātāji: Rob Halford (Judas Priest), Biff Byford (Saxon), Dio, Doro, Eric Adams (Manowar), Tom Angelripper (Sodom), Lemmy Kilmister (Motorhead). Vairāk par tiem kas sēc un rūc; patīk tie, kas dzied  un dziedāšanā spēj ielikt savu fišku vai nāk ar izteikti savu piegājienu.

Favorītu grupas: Mani visu laiku mīļākie mākslinieki ir Judas Priest, Saxon, Dio, Exodus, ZZ Top, Bathory, Manowar, Cathedral, Sodom, Motorhead un vesels cits lērums.

Albumi: Saxon – Rock The Nation, Judas Priest – Turbo / Painkiller / Jugulator; Black Sabbath – Dehumanizer / Eternal Idol; Exodus – Fabulous Disaster; Iron Maiden – Somewhere In Time; Bathory – Hammerheart; Manowar – Fighting The World / Kings Of Metal; Cathedral – Forest Of Equilibrium; Napalm Death – Harmony Corruption; Venom – Ressurection; Van Halen – Balance; Amorphis – Tales From The Thousand Lakes; Mekong Delta – The Music Of Eric Zann; Peter Gabriel – So; Sodom – M-16 un daudzi citi.
Es klausos ļoti dažādu mūziku, sākot no pop un beidzot ar metal. Galvenais mūzikā, kas mani piesaista, ir noskaņa ko man izraisa konkrētā dziesma vai albums, kuru es klausos. Man ir svarīgi dziesmu teksti, un paši cilvēki, kas darbojas grupā. Ja dziesmu teksti ir muļķīgi, man vairs tā grupa vai izpildītājs tik ļoti nepiesaista. Tāpat ir ar cilvēkiem – ja es redzu, ka grupa vai izpildītājs ir iedomīgi vai vispār ir tukši cilvēki, kas tikai kopē citu idejas un kuru vienīgais sapnis ir nokļūt uz skatuves un būt ievērotiem, tad tādi mani neinteresē un es viņus neklausos, lai arī cik populāri viņi nebūtu.

Intereses: Vēsture, vēsturiskas grāmatas un filmas, mūzika, alus un viss, kas ar to saistīts, patiesa draudzība, dažas datorspēles, makšķerēšana, ceļojumi pie dabas, velosipēdi, draugi. Tāpat patīk arī nedarīt neko.

Pirmais nospēlētais koncerts: Kaut kad 1988. gadā Iecavā ar grupu Bez Greznības. Pēc pāris gadiem tad izveidoju savu pirmo metāla grupu – Grindmaster Dead.

Interesantākais atgadījums uz skatuves: Tas notika tad, kad vecais Skyforger bundzinieks Imants atnāca piedzēries uz koncertu un nevarēja ne velna paspēlēt. Tāpēc mums bija ar kaunu jāpārtrauc uzstāšanās koncerta vidū, jo viņš beigās tur aizmiga! 🙂 Emocionālākais atgadījums bija koncerts Vācijā, kad mēs ar pārejām tūres grupām – Menhir un Trimonium dziedājām latviešu tautasdziesmu koncerta noslēgumā visi kopā un visa zāle centās dziedāt līdzi! Tāpat jāpiemin arī pirmais “Baltijas Saule” festivāls, kad izpildījām “Div’ Dūjiņas” Daugavas krastā!

Pirmais dzirdētais metal CD: Accept – “Metal Heart” 1985, bet tas bija vēl skaņu lenšu laikmetā.

Mīļākās grāmatas un filmas: Sat-oks “Sāļo klinšu zeme” (par Kanādas indiāņiem), Laimoņa Pura pilskalnu cikls, Vilis Plūdonis un viņa dzeja, Robert Holdstock – “Mitāgo mežs”. Tomēr pārsvarā es lasu dokumentālo literatūru par vēsturi; romānus lasu ļoti reti. No filmām: “Braveheart”, “LotR”, “Gladiators”, poļu “Ar uguni un zobenu”, bet tāpat kā ar grāmatām, es pārsvarā skatos un interesējos par vēstures tēmu, jo mani vairāk interesē dokumentālas filmas. Patīk daudz kas, ko rāda par “Discovery” kanālu.

Mīļākais dzēriens: Alus, kvass, šad tad arī stiprie dzērieni. Tomēr parasti vienmēr izvēlos alu – ja ir, tad Tērvetes un Bauskas!

Sapnis ko vēlas īstenot dzīvē: Nodzīvot tā, lai beigās nebūtu žēl šeit pavadītā laika un daudz kas jānožēlo. Kaut gan diezin vai tas tā izdosies hehe.

Par sevi: Varu sevi raksturot tā: esmu diezgan kautrīgs un labsirdīgs cilvēks. Man nepatīk būt lielās cilvēku masās, citreiz es domāju: ko gan es daru uz skatuves, bet ja nu reiz tas ir iesākts… nu kā ir, tā ir. Man drīzāk gribas darboties pretēji visiem un būt savādākam, nekad nekļūt par masu darboni. Neuzskatu sevi par īpaši labo dziedātāju un labs ģitārists arī neesmu – lai gan visu maitā lielais slinkums, visu ko spēju, to esmu panācis pats saviem spēkiem – pašmācības ceļā. Zvaigzni nekad netēloju, par cik tādas nevaru ciest. Esmu diezgan parasts cilvēks, nauda man sevišķi neinteresē – priekš manis ir citas vērtības šajā dzīvē. Ļoti augstu vērtēju īstu draudzību, kas diemžēl mūsdienās gandrīz vairs nav sastopama. Esmu drusku melanholisks un sapņotājs. Nu tas tā īsumā – kas ienāca prātā 🙂 Citi cilvēki no malas noteikti mani redz savādāku…

Bass, tautas instrumenti, karavīru balsis

Dzimšanas datums: 27. maijs, 1972; grupā no 1995 līdz šodienai

Instrumenti: Basģitāra V string “Hohner”, ģīga, vargāns, vokāls

Iecienītākie mūziķi: Basisti: Billy Sheehan (Mr. Big), Lemmy. Ģitāristi: Paul Gilbert, Steve Vai un daudz citi. Dziedātāji: Michael Kiske (Helloween), Rob Halford & Tim “Ripper” Owens (Judas Priest), Warrel Dane (Nevermore), David Lee Roth (Van Halen). Bundzinieki: Mikkey Dee (Motorhead), Dave Lombardo (Slayer) utt.

Favorītu grupas: Grūti teikt, pārāk daudz. Interesē Hard Rock, Heavy Metal, Thrash Metal, šis tas no Death Metal un arī folkmūzika.

Albumi: Exodus – Fabulous Disaster / Tempo Of The Damned; Razor – Malicious Intent; Celtic Frost – Into The Pandemonium / Emperor’s Return; Living Death – Protected From Reality; Judas Priest – Jugulator; Overkill – The Years of Decay / Horrorscope / Under The Influence; Helloween – Keeper Of The Seven Keys 1 & 2; Malice – License To Kill; Paganini – It’s A Long Way To The Top; daudzi Dio un Ozzy albumi.

Intereses: Mūzika, ekskursijas un atpūta pie dabas, pagatavot garšīgus ēdienus, braukt ar auto un velosipēdu.

Pirmais nospēlētais koncerts: 1993. gads ar Grindmaster Dead vecajā “Kabatā” Krāmu ielā.

Interesantākais atgadījums uz skatuves: 1. Prāgā 2005 gadā, klubā “Hells Bells” jau pie kādas otrās dziesmas palika tik neciešami karsti, ka ar roku aizsitu prožektoru uz citu pusi, un radās īsssavienojums. Rezultātā visā klubā pazuda elektrība uz kādām 15 minūtēm. Lai glābtu situāciju, nodziedājām 3-4 folka dziesmas un defekts pārvērtās par efektu, jo visa zāle dziedāja līdzi! Vēlāk smējāmies, ka varbūt nevajadzēja vairāk spēlēt smago, jo bija jau tāpat labi.
2. Holandē 2006 gadā, Arnhemā man koncerta vidū Pēteris straujā griezienā ar ģitāras galu pārsita pieri. Pamatīgi tecēja asins, bet nācās izturēt līdz galam. Varbūt kāds skatītājs nodomāja, ka tas mums tāds skatuves tēls 🙂 Nākamajā dienā braucām uz hospitāli uzlikt šuves.

Pirmais dzirdētais metāla albums: Living Death – “Protected From Reality” 1987

Mīļākās grāmatas un filmas: No grāmatām varu pieminēt politisko krimiķi “Ledainais vējš”, Edgara Alana Po un Artura Konana-Doila darbus, V. Rūmnieks “Kuršu vikingi”. Filmas: Juris Podnieks “Strēlnieku zvaigznājs”, padomju laika filmas par Šerloku Holmsu, angļu seriāls par Robinu Hodu, Braveheart, dažādi vesterni.

Mīļākais dzēriens: Vodka, konjaks, alus, pepsikola, Boržomi.

Sapnis, ko vēlos īstenot dzīvē: Sasniegt panākumus ar grupu un nest Latvijas vārdu pasaulē. Būt par labu tēvu saviem dēliem.

Par sevi: 3 galvenās vērtības dzīvē:

 1. Esmu priecīgs, ka man ir palaimējies spēlēt bandā ar šādiem džekiem.
 2. Tas, ka man ir divi dēli.
 3. Būt labam cilvēkam.

 

Bungas, perkusijas

Ģitāra, karavīru balsis

 

KĀDREIZĒJIE BIEDRI:

 • Egons – ģitāras, karavīru balsis
 • Imants – bungas, perkusijas, karavīru balsis (1995 – 1998)
 • Kaspars – tautas instrumenti, karavīru balsis
 • Mārtiņš – ģitāras, karavīru balsis (2000-2001, 2008-2010)
 • Motors – ģitāra, karavīru balsis (2004 – 2006)
 • Rihards – ģitāra, karavīru balsis (1996-2000, 2001-2004, 2006-2008)
 • Mazais – bungas, perkusijas (1998-2015)
 • Artūrs – bungas, perkusijas (2016 – 2022)