“Kilograms kultūras 2017” gada balsojums

Draugi! Mūsu pagājušā gada lielkoncerts Limbažos “Kurbads.Ķēves dēls” ir ieguvis nomināciju “Kilograms kultūras 2017” rīkotajā aptaujā par gada nozīmīgākajiem notikumiem Latvijas kultūras dzīvē! Priecāsimies par jūsu atbalstu balsojot kategorijā “Pārsteigums” un izplatot šo ziņu. Panākums nozīmētu, ka ir vērts to atkārtot! Balsot var 10 dienas, sākot no 8. janvāra!

http://www.lsm.lv/raksts/kultura/kulturtelpa/kilograms-kulturas-2017-gada-balsojums.a263119/

Pilnu metaloperas “Kurbads.Ķēves dēls” koncertu varat noskatīties šeit:

http://straume.lmt.lv/lv/kultura/kultura/kurbads/1001003

Grupa „Skyforger” kopā ar režisori Ingu Tropu, horeogrāfu Gunti Spridzānu un scenogrāfu Uģi Bērziņu 2017. gada pirmo pusi cītīgi strādāja pie pirmās metāloperas Latvijā “Kurbads. Ķēves dēls”. Vienīgais koncerts notika 3. jūnijā Limbažu Lielezera amfiteātrī. Projekts iekļauts Latvijas simtgades svinību 2017.gada programmā un ir pirmā šāda mēroga latviešu pasakas par Kurbadu interpretācija.

“Varoņteika par Kurbadu ir ļoti dārgs mūsu kultūras mantojums, kura saknes stiepjas laikmetā, kad mēs visi vēl bijām indoeiropiešu pirmtauta. Laikā, kad pasakas vairs netop un tās gandrīz vairs nelasa, mums bija un ir svarīgi saglabāt šo seno mantojumu. Tāpēc savulaik 2010. gadā tapa mūsu albums “Kurbads” un mēs ar lielu atsaucību pieņēmām radošās grupas ideju par metāloperu, kas stāstu ļaus aiznest vēl tālāk pasaulē. Šī bija vērienīgākā “Skyforger” uzstāšanās grupas pastāvēšanas laikā,” par koncertu saka „Skyforger” solists Pēteris Kvetkovskis.

Režisore Inga Tropa stāstā par Kurbadu redz īstu latviešu varoni, kāds mums ir ļoti vajadzīgs.

“Kurbads ir varonis, kurš neapstājas pie pirmajām uzvarām un panākumiem, bet gan bezbailīgi dodas arvien jaunās kaujās un sevis izzināšanas cīniņos. Kurbads mūs rosina uz nepārtrauktu attīstību, cīnoties gan ar ārējiem ienaidniekiem, gan sevi pašu – saviem deviņgalvjiem, atriebības čūskām, melnajiem jātniekiem un ar neizzināto un noliegto sevī,” piebilst režisore.

Lai iedzīvinātu šo stāstu, scenogrāfs Uģis Bērziņš radīja unikālu skatuves koncepciju 3 līmeņos, kurā tika vērienīgi izmantotas gan dabas matērijas uguns un ūdens, gan 21.gadsimta tehnoloģijas, to skaitā projekcijas, kas ļāva radīt mūsdienīgu šī stāsta interpretāciju, kurā piedalījās arī vairāki desmiti dejotāju, aktieru un kaskadieru.

Metāloperu noskatījās vairāk nekā 5000 apmeklētāju.

Lasiet Ulda Rudaka koncerta recenziju laikrakstā Diena, “Atmodas priekšvēstnesis”.

https://www.diena.lv/raksts/ kd/muzika/atmodas- prieksvestnesis-14173774