Albums “Kauja pie Saules” festivālā “Zobens un Lemess”!

Šovasar ceturtais mūsdienu etniskās mūzikas un seno amatu festivāls “Zobens un Lemess” notiks 15.-17. jūnijā gleznainajā Mūsas un Mēmeles satekā, Bauskas pilskalna estrādē!

Pirmās apstiprinātās festivāla grupas:

Skyforger (ar albuma “Kauja pie Saules” 20 gadu jubilejai veltītu lielkoncertu)
Moonsorrow (folk / black metal, Somija)
Cruachan (celtic folk / black metal, Īrija)
Ereb Altor (viking/black metal, Zviedrija)
Metsatoll (folk metal, Igaunija)
Auļi (bagpipes and drums / etnotranss, Latvija)
Gods Tower (pagan / doom metal, Baltkrievija)
Žalvarinis (folk rock / world music, Lietuva)
Asphodelia (Symphonic Metal, Itālija)
Ūkanose (folk metal, Lietuva)
Folcore (folk metal, Baltkrievija)
Rāva (dark / experimental folk, Latvija)

Turpinājums sekos…

Biļetes iepriekšpārdošanā šeit:
https://www.ticketshop.lv/site/events/view/2447

Šobrīd festivāla biļete maksā 27 eur, taču tuvojoties pasākumam biļetes cena pieaugs.

Ceturtais mūsdienu etniskās mūzikas un seno amatu festivāls Zobens un Lemess nākamā gada vasarā smagas mūzikas un tautas tradīciju cienītājus gaidīs no 15. līdz 17. jūnijam gleznainajā Mūsas un Mēmeles satekā, Bauskas pilskalna estrādē. Jau zināmi arī pirmie mākslinieki, kas uzstāsies festivālā – pagāniski metāliskie somi Moonsorrow, ķeltu folkmetāla apvienība Cruachan no Īrijas, baltkrievu pagānmetālisti Gods Tower un folkmetālisti Folcore, kā arī pašmāju tumši eksperimentālā folka apvienība Rāva.

Savukārt par festivāla Zobens un lemess centrālo notikumu 2018. gada vasarā kļūs pašmāju jaudīgākās folkmetāla grupas SKYFORGER lielkoncerts, kas būs veltīts leģendārā albuma Kauja pie Saules 20 gadu jubilejai.

Pagānmetāla grupa SKYFORGER tiek uzskatīta par vienu no lielākajām ne tikai Latvijas metāla scēnā –stingri nostrādāts muzikālais rokraksts, pilnīga apdziedāto vēstures stāstu un leģendu apzināšana, kā arī godīgums pret klausītāju to padarījis par nozīmīgu metālmūzikas skatuves sastāvdaļu visā pasaulē. 2018. gadā paies 20 gadi, kopš Skyforger laida klajā savu pirmo albumu, Kauja pie Saules, un festivālā Zobens un lemess varēs piedzīvot unikālu šī albuma pilnu atskaņojumu lielkoncerta formātā, un ne tikai.

Starptautiski atzītas metālmūzikas apvienības, labākais no pašmāju smagās mūzikas, tautas tradīcijas, ieskats vēsturē – to un vēl vairāk jau ceturto gadu piedāvās mūsdienu etniskās mūzikas un seno amatu festivāls Zobens un lemess, kas nākamgad no 15. līdz 17. jūnijam notiks Bauskas pilskalna estrādē.

Arī 2018. gadā festivālā uzstāsies gan jau plaši pazīstami un atzīti mūziķi, gan arī jaunākas grupas, kas daudziem var kļūt par atklājumu, būtiski papildinot muzikālos apvāršņus. Tāpat festivālā notiks seno amatnieku meistarklases, lekcijas un eksperimenti, apmeklētāji varēs nolūkoties vēstures rekonstrukcijas klubu piedāvātos cīņu paraugdemonstrējumos un vērot krāšņas ugunsskulptūras.

Nakšņošana festivālā paredzēta apsargātā telšu pilsētiņā, kas tiks izvietota festivāla teritorijā. Uz vietas būs pieejami visi nepieciešamie pakalpojumi, tostarp labierīcības, kvalitatīva ēdināšana, atspirdzinoši dzērieni, medpunkts, kā arī veldzēties gribētājus gaidīs gleznainās Mūsas vai Mēmeles pludmale.

Aktuālā informācija Facebook vietnē:

https://www.facebook.com/events/378766759212420/